2. april – mednarodni dan knjig za otroke

Vse se začne s pravljicami. 2. april je mednarodni dan knjige za otroke, poznamo pa ga tudi kot svetovni dan pravljic.

Zakaj ravno 2. april?

Takrat se je rodil najbolj znan pravljičar za otroke Hans Christian Andersen. Vsakdo sigurno pozna kakšno izmed njegovih pravljic: Grdi raček, Mala morska deklica, Cesarjeva nova oblačila, Palčica, Snežna kraljica, Divji labodi,…

Ker otroci verjamejo, da je pravljično dogajanje del njihovega realnega sveta, da se lahko čudeži že jutri zgodijo tudi njim so v času prebiranja pravljic v naivnem pravljičnem obdobju. Včasih bi tudi mi odrasli radi bili v naivnem pravljičnem obdobju ter da bi se vse odvijalo kakor v pravljici. Naša domišljija je včasih pomembnejša od znanja. Domišljijo pa v veliki meri najdemo prav v pravljicah. Hans Christian Andersen je s svojim delom postavil meje, ki jih bo težko premakniti, njegove pravljice so pa danes, stoletje in pol po izidu še vedno neizčrpen vir navdiha za tisoče ustvarjalcev in poustvarjalcev.

Ob mednarodnem dnevu knjige za otroke preberite kakšno pravljico in širite naprej ljubezen do pravljic.

“Darila padajo z neba le v pravljicah.” – (Walter Ulbricht)

Lep pravljični dan