Obisk Pomurskega muzeja

V četrtek, 17. 11. 2016, smo v okviru projekta Popestrimo šolo (POŠ) izvedli prvo popoldansko izvenšolsko aktivnost – obiskali smo Pomurski muzej v Murski Soboti. Učenci 7. razreda so se skupaj z učiteljicama odločili, da bodo svoje znanje zgodovine popestrili in poglobili z obiskom razstave Kelti so tüdi tü.

Kot nam pove že podnaslov razstave, smo hodili po sledovih keltske poselitve v Prekmurju. Ogledali smo si dva kratka dokumentarna filmčka, keltsko posodje, orodje in orožje, žensko in moško nošo ter nakit. Posebej privlačna je bila rekonstrukcija keltskega naselja, v katerem smo z veseljem nekoliko postali in rešili delovni list. Ta nam je služil kot uvod v drugi del dejavnosti – delavnico. Seznanili smo se z nekaj teorije in končno tudi sami izdelali tradicionalni keltski obesek, ga pobarvali oz. okrasili ter odnesli domov. V sproščenem vzdušju smo preživeli nekaj poučnih in prijetnih uric.